[TR] Enternasyonel Politik Tutsaklarla Dayanışma Günü

Enternasyonel Politik Tutsaklarla Dayanışma Günü için Berlin’de yapılacak 18 Mart 2022 tarihli yürüyüşü katılım çağrısı.

18 Mart Cuma saat 18:00

Rathaus Neukölln, Berlin

Politik ve devrimci tutsaklarla dayanışmak, onlara yalnız olmadıklarını göstermek için Enternasyonel Politik Tutsaklarla Dayanışma Gününde, Berlin sokaklarında eylemde olacağız. Sömürü ve baskıya karşı savaşmayı seçenler, her an, her gün hapishane duvarları arkasında kişiliklerini, siyasi kimliklerini korumak için mücadele veriyorlar. Tutsakların yüzlerini, seslerini ve mücadelelerini sokaklara taşıyacağız. Dünyanın her yerinde işkence hücrelerinde, tabutluklarda direnen, kök salan direnç çiçeklerini unutmayacağız, her zaman benliğimizde, bilincimizde tutacak, onlara ses ve soluk olacağız.

Bütün dostlarımızı ve halkımızı devrimci tutsaklar için yürüyüşümüze çağırıyoruz. Gelin mahkumlara yalnız olmadıklarını göstererelim, baskıya, sömürüye, dünyamızın talan edilmesine karşı tek yürek olalım – Almanya’dan Filistin’e, Filipinler’den Fransa’ya, Şili’den Türkiye ve Kürdistan’a, Hindistan’dan Yunanistan’a … Yaşasın enternasyonal dayanışma cephemiz!

Özgürlük Komitesi Berlin
Network Freedom for all Political Prisoners Berlin [political-prisoners.net]
Anti-Emperyalist Mücadele Komitesi [antiimperialiststruggle.noblogs.org | twitter.com/aemk2021]
Samidoun Almanya [samidoun.net | facebook.com/SamidounDeutschland]